Bantlı konveyörler toprak sanayi, kömür, nakliye, su ve elektrikte büyük hacimli malzemelerin veya paketlenmiş ürünlerin büyük taşıma kapasitesi avantajına sahip, yapı olarak basit, uygun bakım, düşük maliyetli, olarak üretilir.

 Bu makineler, vals toplarını iyi durumda tutmak ve optimum taşlama sonucu sağlamak için sık, pratik ve verimli taşlama için tasarlanmıştır. Titreşimsiz bir şekilde işlem yapılması için elektro-kaynaklı, deforme olmayan bir çelik çerçeveye sahiptir.

Bu makine Valslerin verimli çalışması için, kil toprağın vals topunun geniş yüzeyine yaydırılarak dökülmesi şarttır. Bu şekilde beslenen valslerin topları uzun zaman hasar görmeden hizmet görmeye eder.

Vakumlu Çamur Parçalayıcı, toprak endüstrisinde vakumpres ve kesiciden çıkan fireleri karıştırıcı ya da başka makine üzerinden üretim hattına geri döndürmeden önce parçalamak amacı ile kullanılır.

Toprak endüstrisinde kömür ve pişmiş tuğla atıklarını kırmak için kullanılır. 10 -100 mm iriliğindeki parçalar 0-8 mm iriliğine kadar kırılır. Makinenin rotoru üzerinde hareketli çekiçler ve altında değişebilen elekler bulunur.

error: Content is protected !!