KONVEYÖR BANTLAR

       Bantlı konveyörler toprak sanayi, kömür, nakliye, su ve elektrikte büyük hacimli malzemelerin veya paketlenmiş ürünlerin büyük taşıma kapasitesi avantajına sahip, yapı olarak basit, uygun bakım, düşük maliyetli, olarak üretilir. Konveyörlerle yatay veya eğimli bir taşıma sistemi olarak çalışır

        Bantlı konveyörün çevre sıcaklığı -10 ° C ile +40 ° C arasındadır, taşıma malzemesinin sıcaklığı taşıma bandına bağlı olarak değişir. Sıradan konveyör bandının taşıma malzemesinin sıcaklığı genellikle 60 ° C’den yüksek değildir ve ısıya dayanıklı lastik kayış, asidik, alkali, yağlı malzemeleri ve organik maddeleri taşırken, 120 ° C’nin altındaki yüksek sıcaklık malzemeleri taşıyabilir Solvent özellikleri, yağa dayanıklı, aside dayanıklı lastik kayış veya plastik kayış kullanılır.

        Bantlı konveyörün tahrik kısmı iki çeşit motor redüktörü kullanır; fren tertibatı, rulo döndürmez kilit, kayış tipi döndürmez kilit, fren, vb. ekipmanlar ilave dilebilir.  Spiral gerginlik, dikey gerginlik, kabin tipi gerginlik gibi üç gerginlik şekli vardır.

error: Content is protected !!