Y-LAMA BIÇAKLI KİL KIRICI

Kil kırıcılar çalışma şekillerine göre X Eksenel Hareket Kil Kırıcı ve Y Eksenel Hareket Kil Kırıcı olarak ikiye ayrılır. Disintegrator makineler daha önce herhangi bir şekilde işlenmemiş olan toprağın işlenmesini sağlar ve içindeki taşın topraktan ayrılmasını sağlar.

Kil endüstrisinin her yerinde parçalayıcı makine ile tuğla ve çatı kiremitlerinin üretimi mümkündür.

Bu tip kırıcılar çoğunlukla dağdan gelen hammadde için bir ön kırıcı olarak kullanılır. Bu makine tuğla ve çatı kiremit üretiminde ve kil endüstrisinde her yerde kullanılır. Kil taşları şeklinde kil malzemeleri küçük parçalara ezilir ve yabancı taşları ayırarak malzeme işleme için hazırlanır. Ayrıca, kilin nemi veya kurulumunun, operasyon üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Kırık kil, hızlı plastisite elde etmek için su serpildikten sonra saklanabilir. Makinenin güç tüketimi düşünüldüğünden, plastik kilin hazırlanmasında yaygın olarak kullanılmaktadır.

Disintegrator, iki ayrı elektrik motoru tarafından tahrik edilen iki silindirden oluşur. Bıçaklar kili parçaladıktan sonra bu silindirlerden geçer. Büyük silindir, silindirlerin gerekli ayrılmasına ve aşırı ekstrüzyonların giderilmesine izin veren bir yay sistemi üzerine kurulmuştur.   Yayları konumuna göre yatay ya da düşey olarak büyük top hareket eder. Bu şekilde ani yüklere karşı emniyet sağlanmış olur.

Disintegrator İçin Clay Tech

Clay Tech, tuğla ve kiremit endüstrisinde, hazır beton tesislerine,  çimento endüstrisinde, çeşitli maden sektörlerinde (taş,kömür, bentonit, vermikülit, altın, tuz ) ve liman endüstrilerine makine ve ekipman imalatı yapmaktadır. Aynı zamanda anahtar teslim  tuğla fabrikası ve beton santralleri üretebilmektedir.

Clay Tech üstün teknolojik altyapısı, konusunda uzman kadrosu ve 30 yıllık tecrübesi ile dünyada anahtar teslim endüstriyel tesisler üreten sayılı kuruluşlardandır.

Güçlü finansal yapısı ve geliştirdiği ekonomik çözümler sayesinde müşterilerine her zaman en üst kalite seviyesindeki makineleri en uygun fiyatlarda sunmaktadır.

Sektöre yenilik getirmek, tasarlamak ve son teknolojiye ayak uydurmak için AR-GE faaliyetlerini yaklaşık 30 yıldır sürekli geliştirmektedir.

Clay Tech araştırma ve geliştirme çalışmaları sayesinde teknolojideki tüm yenilikleri ürünlerine kazandırmaktadır.

Enerji tasarrufu sağlayan makineleri sayesinde müşterilerinin maliyetlerine ciddi katkılar sağlamaktadır.

Ayrıca her zaman hızlı servis hedefinde olup, müşterilerin ihtiyaçlarına en kısa sürede cevap verebilecek şekilde çalışmaktadır.

Teknik Özellikleri

error: Content is protected !!