VAKUM PRES

Vakum Pres, tuğla ve kiremit üretiminde büyük kapasite kaliteli ürünler için tasarlanmış son teknoloji makinedir. Kulanım ve revizyon kolaylığı vakum pres makinesinin tasarımında önde gelen özelliklerdendir.

Nasıl çalışır ?

Makine enerji tüketiminde maksimum tasarruf ile çalışan, çok güçlü bir makinedir. Makinenin üst ve alt bölümü, çok güçlü dişli kutuları ve bunları tahrik eden ayrı elektrik motorları ile çalışmaktadır. Her bölümde mevcut hava basınçlı disk kavramalar sayesinde makine yumuşak kalkış yapabilmekte ve her iki bölüm bağımsız durdurulup çalıştırılabilmektedir. Aynı zamanda makinenin üst bölümü gerektiğinde alt bölümüne 90 derecelik bir döndürme ile monte edilebilir. Uzun çift milli karıştırıcının homojen bir yapıya getirdiği kil toprak ,vakum kamarasına ufalanarak dökülür. Vakumlanmış çamurun  nemi %17-21 arasındadır. Güçlü alt helezon ile sıkıştırılarak çok kaliteli mamuller elde edilir. Üstelik, makinenin tüm aşınan parçalarında çok kolay değişim imkanı mevcuttur.

Bununla beraber, kil tuğla ve kiremit Vakum Pres Smart Sistem, en zorlu koşullarda çalışırken en iyi performansı, asgari bakım görevlerini ve düşük işletme maliyetini elde etmek için tasarlanmıştır.

Clay Tech kil ürünlerini ekstrüder sisteminde gerekli deneyimlere sahip olup, optimum koşullarda üretim yapar. 

Vakum Presler (tuğla yapma makineleri) tuğla üretimi için en önemli makinelerden biri olup, tuğlanın kalıp yardımıyla bloklar halinde istenilen ebatlarda çıkmasını sağlar.

Ayrıca, Ø 450 ila Ø 750 mm arasında helezonlu çok çeşitli boyut ve konfigürasyonlar Clay Tech‘in farklı ekstrüzyon koşullarına mükemmel esneklik ve adaptasyon sağlamasına izin verir. Kısacası makine, birçok yönden fayda sağlamaktadır.

  • İhtiyaca uyarlanmış yatırım
  • İşletme maliyetlerinin optimizasyonu
  • Bakım için erişilebilirlik
  • Karıştırma ve ekstrüzyonda verimlilik
  • Güvenlik ve kontrol
  • Maksimum çok yönlülük

Vakum Pres Smart Sistem

Sıcaklık kontrolü: Yatakların sıcaklığı ölçmek için probları vardır. Göstergeye veya PLC’ye bağlanan problar. Eğer rulmanlar için herhangi bir sorun varsa PLC uyarı verecektir.

Titreşim kontrolü: Yatakların titreşimi ölçmek için probları vardır. Göstergeye veya PLC’ye bağlanan problar. Aynı şekilde, rulmanlar için herhangi bir sorun varsa PLC uyarı verecektir.

Otomatik yağlama ve soğutma sistemi: İlk olarak, sistem makinedeki yağı emer, filtreler ve soğutur. Daha sonra makinedeki yağı pompalar ve sonunda yatağı ve dişlileri yağlar.

Otomatik gres yağlama sistemi: Almanya merkezli bir marka olarak Gres pompası, gres yağı sıvı yağını yağlamak için verir. Pompanın 10 farklı noktayı yağladığını vurgulamak önemlidir.

PLC ile makine sağlığı izleme sistemi: Ekipman dokunmatik ekrana sahip olduğundan, PLC ile yağlama titreşimini ve sıcaklığını net bir şekilde kontrol etmek mümkündür.

Teknik Özellikleri

error: Content is protected !!